X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bulut Santral (Sanal Santral) Avantajları Nelerdir ?

AnasayfaYazılarBulut Sanal SantralBulut Santral (Sanal Santral) Avant...

Bulut Santral (Sanal Santral) Avantajları Nelerdir ?

Sanal santral dijital özellikleri ile iş dünyasında yeni bir alan açmıştır. Günümüz teknolojisini, kişisel ya da küçük ve orta ölçekli firmalara kadar götüren bir sistem olan sanal santralin, bir çok avantajı vardır. Bunlardan bahsetmeden yıllık 90 TL den başlayan sanal santral fiyatlarına bakabilirsiniz.

 • En büyük avantajlarından biri, herhangi bir santral yatırımı gerektirmemesidir. Bütün ip santral özelliklerini kullanabilirken, kurulum, güncelleme ya da daha sonrasında sistem yenileme gibi, önünüze çıkabilecek tüm donanım ve yazılım masraflarından kurtulmuş olursunuz.
 • Diğer bir avantajı, çalışma alanınızı bir ofisle sınırlandırmamanızdır. Dahili numaralarınız, farklı binalarda, şehirlerde, hatta ülkelerde olabilirken. Bir cep telefonunu bile, dahili hat olarak sisteminize ekleyebilirsiniz.
 • Bir başka avantaj ise, birçok firmada bir sekretarya bulundurulmadığından, telefonlar iş konusu hakkında bilgisi yetersiz kişilerce açılabilmektedir. Hatta çoğu zaman ofiste kimse olmadığından açılamamaktadır. Buda firmanın prestij kaybına, hatta iş kaybına sebep olmaktadır. Bu durumda sanal santral araya girerek, kurumsal kimliğinizi sergiler. Aramayı cebinize bir dahili gibi bağlar. Size bağlayamazsa eğer, arayanın mesajını alır ve mailinize iletir (Sizde Sanal Santrali arayarak, bırakılan mesajları ücretsiz dinleyebilirsiniz.) Böylece hem kurumsal imajınızı korumuş olursunuz hem de potansiyel müşterilerin, size her ihtimalde ulaşmasını sağlamış olursunuz.
 • Sanal santralin bir avantajı da sizi sabit hat giderlerinden kurtarmasıdır. Eski tip sabit hatlar, aynı anda tek bir arama kapasitelidirler. (siz aradığınız anda gelen aramaya meşgul çalması) Bu yüzden bir çok firma 5-6 sabit hat, hatta onlarca hat alarak PBX dediğimiz yapıları oluşturmakta ve onca hattın sabit giderlerini de ödemektedirler. Bu sabit giderler yüzlerce liraları bulmaktadır. Sanal santralin bu duruma getirdiği en büyük güzellik, sizi bu sabit hat giderlerinden kurtarmasıdır. Kısaca bir hattınızı ( bu en çok aranan hattınız olacaktır) sayısal hatta çevirdiğimizde, öncelikle sabit gider ortadan kalkar ve 1 telefon hattından aynı anda onlarca arama yapabilmeye başlarsınız (Aynı anda 100 adet anlık çağrıya ulaşılabilmektedir.) Bu sayede tek bir hat tüm işinizi çözer ve sizde hem sayısala taşıdığınız hat için, hem de atıl duruma düşen hatlarınızı iptal ettirdiğiniz için sabit giderlerden kurtulursunuz.
 • Bir çok girişimci sabit hat kullanmamasına rağmen, dışarıdan aranabilme avantajını istemektedir. Sanal santralin burada size sunduğu avantaj ise, istenen her ilde, size sayısal tabir ettiğimiz onlarca arama kapasiteli) hatları size, hem de ücretsiz tahsis edebilmesidir. Bu hatların tahsisiyle, siz, en kısa sürede aranabilir hale gelmekte ve size özel ses kaydı ve de yönlendirme senaryoları ile kurumsal imajınızı sergileyebilmektesiniz.
 • Maliyetler demişken, irili ufaklı bir çok firmanın Telekom maliyetlerinde tasarrufa gitme düşüncesindedir. Sanal santralin burada size sağlayacağı avantaj yapacağınız tüm aramalarda en düşük fiyatlarla konuşmalarınızı sağlaması ve neyi ne için ödediğinizi bilmenizdir. Size verilecek kullanıcı adı ve şifreyle tüm arama detaylarınızı anlık olarak takip edebilmektesiniz. Böylece tüm iletişimin kontrolü de size geçmiş olmaktadır.
 • Bu sisteme dahil olan tüm firmalar, kendi aralarında da isterlerse ücretsiz görüşebilmektedirler. Böylece yoğun görüştüğünüz kurumları da (örneğin müşterilerinizi) sisteme dahil ettiğinizde, Telekom rakamlarınızda önemli düşümler sağlanabilmektedir.
 • Sanal Santral (Bulut Santral), kişisel veya iş amaçlı olarak iletişim ihtiyacınızı çözmeye yönelik bir hizmetler bütünüdür. Sanal Santral size, normal bir santralin yapabildiklerine ek olarak yeni ve teknolojik özelliklere sahip bir sistem sunar. Sanal Santral, sayesinde tüm bu gelişmiş özelliklere sahip olmanın yanısırıa, tasarruflarda sağlarsınız. Sayısallaşan telefon hatlarınızın sabit ücreti ortadan kalktığı gibi, hesaplı görüşme ücretleriyle de, görüşme bedellerini de aşağılara çekersiniz.
 • Masrafsız ve Pratik Kurulum
  Santral ofiste yer işgal etmeksizin, telefon numaranız da isterseniz aynı kalarak 20 dakikada tüm altyapı kurulumu tamamlanır ve kurulumun ardından zaman ve para kaybı olmaksızın işinizin başına geçebilirsiniz.
 • Hiçbir Çağrıyı Kaçırmama
  En yoğun zamanlarda dahil hiç bir çağrıyı kaçırmaz; çağrı raporları ve görüşmelerin kaydı operatör yardımı olmaksızın Bulut Santral teknolojisi kendisi çalışır. Kolay ayarlanabilir ve istendiği zaman bu ayarlar kolayca değiştirilebilir.
 • Masrafsız Sürekli Bakım ve Sürekli Hizmet
  Bulut Santral, ek kurulum gerektirmeden esnek teknolojisi sayesinde işiniz ve şube ağlarınız ile birlikte büyür. Bakım esnasında hizmetimiz sekteye uğraşamdan Ctcomm tarafından düzenli olarak bakımı yapılır.

Hosting Billing Automation by WISECP
web tasarım telefon web tasarım whatsapp iletişim Top